Albert zkouší dezinfekci nákupních vozíků UVA světlem, bez chemických látek

S příchodem koronakrize se mnohonásobně zvýšila frekvence dezinfekce košíků a madel vozíků. Řetězec Albert nově testuje také samoobslužnou dezinfekci nákupních vozíků. Vydezinfikovat vozík si mohou před nákupem sami zákazníci. Postará se o to speciální box pracující na principu osvitu UVA světlem.

Testování novinky zahájil Albert v hypermarketu v pražských Nových Butovicích
Testování novinky zahájil Albert v hypermarketu v pražských Nových Butovicích

„Klademe důraz na to, abychom vytvářeli co nejbezpečnější prostředí k nákupu. Proto ve zvýšené míře dezinfikujeme povrchy, dotykové plochy, a v případě potřeby i celé prodejny. Jako další nadstavbu tohoto opatření jsme se rozhodli vyzkoušet samoobslužný dezinfekční box,“ přibližuje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert. Testování speciálního zařízení zahájil Albert v hypermarketu v pražských Nových Butovicích začátkem září.

Dezinfekční box, jehož oficiální název zní Sweepcart, pracuje s technologií založenou na UVA osvitu speciální nano látky. Tou jsou ošetřeny vnitřní stěny boxu. Díky tomu dochází k dezinfekci celého vnitřního prostoru včetně vsunutého nákupního vozíku. Při čištění se tedy nepoužívají žádné chemické látky a vozík zůstává suchý. Box poskytla Albertu společnost Clean4you.

Dezinfekce vozíku pomocí speciálního boxu je snadná a rychlá. Stačí postupovat podle jednoduchých instrukcí, které jsou vylepené formou grafiky na podlaze. Zákazník vsune vozík do boxu a dezinfekce osvitem se sama automaticky zahájí. Zelené světlo jako na semaforu mu oznámí, že dezinfekce skončila a vozík může vyjmout. Celý proces zabere jen několik sekund a není potřeba při něm na nic sahat. Vedle boxu je umístěna také dezinfekce na ruce, kterou zákazníci použijí, a můžou se vydat nákup. Výhodou boxu je, že u něj nemusí být obsluha. „Proces je tak snadný, že zákazník zvládne všechno sám. Zákazníci reagují na tuto novinku pozitivně. Jsou zvědaví, co je to za přístroj a se zájmem ho zkoušejí,“ říká Mareček.

Novinku testuje Albert na jedné prodejně. Těžiště preventivních opatření i nadále spočívá v sanitacích povrchů a hloubkových čištěních. Pokladní chrání rouškami, dezinfekcemi i plexiskly. „Důležitá je také ochota zákazníků dodržovat nastavená opatření, například rozestupy, a samozřejmě nezapomenout na ty základní úkony, jako je dezinfekce rukou či používání jednorázových rukavic. UV box je jedním z opatření, která mohou do budoucna doplnit hygienická opatření. Nejprve ale testování po určitém čase vyhodnotíme,“ upřesňuje mluvčí Alberta.

Vytištěno z adresy: https://inovacevretailu.cz/2020/09/17/albert-zkousi-dezinfekci-nakupnich-voziku-uva-svetlem-bez-chemickych-latek/